Als technicus industriële koude- en klimaatsystemen werk je aan complexe industriële koel- en klimaatsystemen. Je leert storingen analyseren, installaties optimaliseren en zelfstandig onderhouds- en servicewerkzaamheden uitvoeren. Daarnaast ontwikkel je kennis van industriële regeltechniek, besturingen en energiezuinige installaties met synthetische én natuurlijke koudemiddelen zoals CO₂ en ammoniak. Alles wat je dezelfde dag leert, kun je direct toepassen in de praktijk.
Technicus industriële koude- en klimaatsystemen
- Kies een niveau (meerdere opties mogelijk)
- Niveau 4
Als technicus industriële koude- en klimaatsystemen ben je werkzaam bij middelgrote en grote koudetechnische bedrijven die actief zijn in de industriële koudetechniek. Je werkt aan complexe koel- en klimaatsystemen binnen onder andere de voedingsmiddelenindustrie, distributiecentra, procesindustrie en industriële gebouwen. Je bent verantwoordelijk voor het installeren, in bedrijf stellen, onderhouden, analyseren en optimaliseren van industriële installaties met zowel synthetische als natuurlijke koudemiddelen.
Wat ga je leren tijdens de opleiding?
- 2 jaar
- Niveau 4
- Crebonummer 27078
Leren in de praktijk
Na een bepaald aantal weken werken kom je telkens een periode van een week naar het opleidingscentrum in Ede voor theorie- en praktijklessen. Tijdens de opleiding ontwikkel je vaardigheden om (beroeps) problemen goed en creatief op te lossen.
Wij vinden jouw werkplek
Bij de erkende mbo-opleidingen van opleidingscentrum GOº, werk je en leer je gelijktijdig. GOº helpt jou bij het zoeken van een werkplek in de buurt van je woonplaats. Naast dat je de opleiding volgt heb je een arbeidsovereenkomst en ontvang je salaris. Daarnaast hoef je je vaak geen zorgen te maken over de studiekosten, omdat deze bij de meeste BBL-opleidingen door jouw werkgever worden betaald.
Unieke locatie
De opleidingen vinden plaats in het Experticecentrum Koudetechniek van Aeres Tech in Ede. Het voordeel hier van is dat je traint op systemen waar je dagelijks in je werk mee te maken hebt. Alles wat je dezelfde dag leert kun je de direct toepassen in de praktijk.
Tijdens de opleiding worden de volgende onderwerpen behandeld:
- Installeren, onderhouden en optimaliseren van industriële koude- en klimaatsystemen;
- In bedrijf stellen van complexe koelinstallaties;
- Complexe storingen analyseren en oplossen;
- Werken met synthetische en natuurlijke koudemiddelen, waaronder CO₂ en ammoniak;
- Regeltechniek, meet- en besturingstechniek;
- Inspecteren en beoordelen van installaties;
- Opstellen van onderhouds- en servicerapportages;
- Adviseren van klanten over onderhoud, veiligheid en energieprestaties;
- Coördineren en begeleiden van werkzaamheden;
- Wet- en regelgeving, Arbo en veiligheid.
Extra toegevoegd
- Branche paspoort
- Coaching
- BPV begeleiding
Toelatingseisen en vooropleiding
- Servicemonteur koude- en klimaatsystemen
- Eerste monteur koude- en klimaatsystemen
- Overgangsbewijs van HAVO 3 naar HAVO 4 of VWO 3 naar VWO 4 *
- Diploma Servicemonteur Koudetechniek
- Diploma Eerste Monteur Koudetechniek
- KT C, Kli-C, KT A Frigidarium met aantoonbare ervaring *
- HBO, E, WTB of gelijkwaardig met aantoonbare ervaring
Meer informatie
-
Jongeren
-
Ouders